Powrót do artykułów
Blog Img

Przewodnik - jak znaleźć pracę

​Aby Twoje poszukiwania nowej pracy były skuteczne i efektywne eksperci Kelly opracowali strategie, które pomogą Ci zarządzać czasem i osiągnąć swoje cele. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Według najnowszych badań Kelly, w ubiegłym roku ponad 7000 osób znalazło stałe miejsca pracy w różnorodnych branżach. Ten fakt wcale nie oznacza, że na rynku pracy już nie ma miejsca dla Ciebie. Pracodawcy wciąż poszukują nowych talentów. 

Określ swoje cele 
Ustal swoje priorytety. Co jest dla Ciebie ważne? W jakich firmach chcesz pracować? Jakiego rodzaju pracy szukasz? Jakich wyzwań oczekujesz? Czy jesteś gotowy się relokację? Jak daleko jesteś skłonny dojeżdżać do pracy? Jak ważna jest dla Ciebie satysfakcja z pracy? Te kilka pytań będzie pomocne w ustaleniu Twoich priorytetów. Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci wybrać właściwą ścieżkę kariery. 

Jak napisać dobre CV 
Umiejętne zaprezentowanie swojego dotychczasowego doświadczenia w CV, pomoże Ci osiągnąć sukces na rozmowie kwalifikacyjnej. Pamiętaj, aby skupić się na osiągnięciach, podać przykłady projektów, które zostały zakończone sukcesem, pokazać swoje mocne strony oraz działania, które odzwierciedlają Twoje zalety i cechy osobowości. Twoje CV powinno być dostosowane do konkretnych ofert pracy. Zawsze powinieneś mieć przygotowane aktualne CV zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej. 

Poszukiwanie pracy on-line 
Internet zrewolucjonizował proces poszukiwania pracy. Na naszej stronie www.kellyservices.pl – dostępnej przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu, odnajdziesz setki aktywnych ofert. 

Połącz się 
Dużo informacji na temat potencjalnego pracodawcy odnajdziesz w Internecie. Sieć, która daje dostęp do ponad miliona firm w każdej części świata. Użyj wyszukiwarki np. www.google.pl, aby być na bieżąco z informacjami, poznać najnowsze projekty poszczególnych firm oraz trendy w branżach. 

Efektywne zarządzanie czasem 
Efektywne wykorzystanie swojego czasu ma zasadnicze znaczenie, jeśli szukasz nowej pracy. Przyjęta przez Ciebie strategia i plan działania są priorytetowe. Upewnij się, czy właściwie określiłeś swoje cele, realnie oszacowałeś czas ich realizacji, ustal priorytety. 

Skorzystaj z doradztwa personalnego Kelly Services 
Czasami po prostu trzeba z kimś porozmawiać, aby uporządkować swoje myśli, dlatego też usługi doradztwa zawodowego Kelly są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Z zachowaniem wszelkich zasad prywatności możesz omówić z Konsultantem warunki zatrudnienia i Twoje oczekiwania finansowe. Kelly posiada najnowsze dane z rynku dotyczące wynagrodzeń oraz oczekiwań pracodawców. Nie czekaj dłużej, zadzwoń do nas już dziś, bo wiedząc dokąd zmierza Twoja kariera, możesz szybciej osiągniesz założone cele. 

Bądź przygotowany 
Upewnij się, że Twoja wiedza jest aktualna oraz że rozumiesz proces rekrutacyjny obowiązujący w firmie do której kandydujesz. Prawdopodobnie będziesz musiał dokonać oceny samego siebie, swoich zdolności i umiejętności, co da Twojemu przyszłemu pracodawcy pełniejszy obraz Twojej osoby. Zastanów się jak chciałbyś siebie pokazać. Jeśli wiesz czego się spodziewać, twoje szanse na sukces wzrastają. 

Pytania na rozmowie 
Obecnie pracodawcy częściej stosują metody wywiadu behawioralnego niż biograficznego. Powinieneś być przygotowany na opisanie aktualnego doświadczenia, pokaż, w jaki sposób zajmowałeś się problemem i osiągnąłeś pozytywny wynik. 

Na przykład: 
• Przypomnij sobie sytuację, kiedy miałeś do czynienia z trudnym klientem. 
• Jak postąpiłeś w tej sytuacji? 
• Znajdź przykład na poparcie tego, że skutecznie i kompetentnie realizujesz swoje obowiązki. 
• Przypomnij sobie i opisz najbardziej efektywny zespół, w którym pracowałeś? 
• Jaką odgrywałeś tam rolę? 
• Czy kiedykolwiek miałeś do czynienia z konfliktami w zespole? 
• Co ci się podobało w poprzedniej pracy?


Przygotuj się także do trudnych pytań dotyczących Twoich niepowodzeń. Dzięki temu Rekruter oceni, jak sobie radzisz z pokonywaniem trudności oraz czy masz pozytywne podejście do pracy. 

Co sądzisz o swoim szefie? 
Dzięki temu pytaniu rekruter chce uzyskać informację czy pasujesz do zespołu. Ważna jest informacja dotycząca waszych relacji, komunikacji, formy i reguł współpracy, więc nie bądź wobec niego zbyt krytyczny. Nawet jeśli twój szef nie był idealny, spróbuj opowiedzieć o nim w sposób pozytywny. Na przykład, że nauczył Cię ocenić swoje mocne i słabe strony. 

Chodzi o sukces 
Jeśli jesteś zapraszany na rozmowy kwalifikacyjne to Twoje szanse na zatrudnienie rosną, ale co zrobić, by zostać zatrudnionym, tam gdzie rzeczywiście chcesz pracować? Zaangażowanie, entuzjazm i determinacja, gotowość do przyjęcia odpowiedzialności oraz motywacja, umiejętności i kompetencje. To nie wszystko, trzeba także mieć właściwe nastawienie i korzystać z pomocy ekspertów. Pomogą uniknąć pułapek oraz bazując na swojej znajomości rynku i doświadczeniu wydobędą z Ciebie, to co najlepsze.